تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۰۱/۱۵

موضوع: پوست و زیبایی

نویسنده / مترجم:

خلاصه :
  • محل مورد نظر جهت انجام نمونه‌برداری می‌بایست انتخاب شود. محل انتخاب شده، معمولا غیرعادی‌ترین و نامشخص‌ترین محل در درون جراحت و یا لبه جراحتی فعال و در حال رشد است.
    پوست توسط محلول پاویدون- ید و توسط 2% لدیکاین و اپی‌نفرین ضد عفونی می­شود. یک نیدل گیج 30 جهت اعمال داروی بی‌حسی به ‌منظور کاهش درد استفاده می‌شود.
  • در محل نمونه‌برداری می‌بایست خطوط حداقل کشش پوست شناسایی شود. به‌ عنوان مثال، این خطوط بر روی بازو، این خطوط عمود بر محور طویل سرتاسری بازو می­باشند. با این کار، خط شکافی که از طریق بخیه‌زنی پس از نمونه‌برداری ایجاد می‌شود، موازی با خطوط حداقل کشش پوست خواهد بود. پزشکانی که نمی‌توانند جهت خطوط را برای بدن­های خاص به ‌یاد بیاورند، می‌بایست از تصاویر منتشر شده در رابطه با این خطوط استفاده کنند.

 

  • پوست مجاور محل نمونه‌برداری، توسط انگشت‌های شست و اشاره دست غیرغالب (دستی که فاقد پانچ بیوپسی است) کشیده می­شود. پوست عمود بر خطوط حداقل کشش پوست کشیده می‌شود. پس از اینکه پوست بعد از نمونه‌برداری آزاد و شل می­شود، جراحتی بیضی شکل که در جهت خطوط حداقل کشش پوست است، باقی می‌ماند. بر روی بازو، پوست در امتداد محور طویل سرتاسری کشیده می­شود.

 

 

  • ابزار پانچ بیوپسی توسط انگشت‌های شست و اشاره دست غالب (دستی که کار انجام می‌دهد) به طور عمودی بر روی پوست نگاه داشته و با حرکتی چرخشی به سمت پائین چرخیده می­شود (شکل 2). هنگامی که ابزار درون چربی زیر پوست از لایه میانی پوست نفوذ کرد و یا هنگامی که ابزار به هاب (نشیمنگاه دستگیره) برسد، می بایست پانچ را خارج کرد.

 

  • نمونه پوستی استوانه‌ای شکل به وسیله یک سوزن بی‌حس‌کننده که در دست دیگر (غیرعامل) قرار دارد، بلند می‌شود. استفاده از انبرک به دلیل ایجاد له‌شدگی نمونه منسوخ شده است. به وسیله قیچی موجود در دست عامل، نمونه از بافت‌های زیرپوستی جدا می‌شود. برش از زیر لایه میانی پوست انجام می­شود.
  • جراحت توسط یک یا دو بخیه نایلونی بسته و محصور می‌شود: نایلون 0-6 برای اغلب قسمت‌های صورت و نایلون 0-5 برای قسمت‌های غیر از صورت. معمولا بخیه موجب توقف مناسب خونریزی می‌شود و پس از آن پماد آنتی‌بیوتیک و باند زخم‌بندی استفاده می‌شود.

بازگشت

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:

پرسش و پاسخ:
ارسال سوال:
ارسال